1.jūnijā Šlokenbekas muižā – Slocenes stāsts!

Šī gada 1. jūnijā Engures novadā, Šlokenbekas muižā būs iespēja izdzīvot “Slocenes stāstu”, pietam katrs sev tīkamākajā veidā – skrienot, nūjojot, piedaloties rogainingā.

Tiek uzskatīts, ka Slocenes upe radusies pašreizējā Latvijas teritorijā aptuveni pirms 12000 līdz 13000 gadiem. Ledus laikmeta beigu posmā Slocene un Abava bija lielākās upes tagadējās Latvijas teritorijā. Vēstures avotos upe pirmo reizi minēta 1225. gadā, bet vēl Kurzemes hercogistes laikā upe bija kuģojuma un to izmantoja kā ūdens satiksmes ceļu.

Lai iepazītu Slocenes upi un visu ap to esošo, dalībnieki kādā no piedāvātajām disciplīnām aicināti apbruņoties ar labu noskaņojumu un vēlmi labi pavadīt laiku pie dabas. Pasākums plānots gan profesionāliem skrējējiem un orentietistiem, gan amatieriem – iesācējiem, kā arī bērniem.

Skriešanas sacensībās būs pieejama bērnu distance, bet pieaugušo skrējienā dalībniekiem būs jāveic 5 km aplis gleznainās Slocenes krastos. Laikam šajā gadījumā nebūs tik liela nozīme, jo uzvarētājs būs tas, kurš noskries visvairāk apļus. Pēc tāda paša principa tajā pašā 5 km aplī risināsies nūjošanas sacensības. Tikmēr rogaininga sacensībās, parastā formāta un velorogaininga, uzvarētāju kā allaž noteiks pēc savākto punktu skaita.

Paralēli sacensībām Šlokenbekas muižā visiem interesentiem būs iespēja vērot un piedalīties seno amatu meistaru meistarklasēs, parādīt savas prasmes dažādās radošajās darbnīcās, izklaidēties dažādās spēlēs un citās aktivitātēs. Neiztiks arī bez lustīga koncerta, piedaloties Smārdes pagasta bērnu un jauniešu kolektīviem, bet pasākuma nagla būs Dzelzs vilks koncerts.